4. Sayı “BAŞKA TÜRLÜ”
16006
page-template-default,page,page-id-16006,bridge-core-2.1.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Dergi açılmazsa, lütfen sayfayı yenileyin.


İNDİR

“BAŞKA TÜRLÜ”

Amerikalı kadın fotoğrafçı Diane Arbus’u ele aldığımız, tarihte iz bırakan kadın ressamları incelediğimiz, Tanrıçaya adanmış kent Aphrodisias’da gezintiye çıktığımız dolu dolu bir sayı oluştu.

Röportaj bölümünü ise değerli fotoğraf sanatçısı, aynı zamanda öğretim görevlisi ve eleştirmen Laleper Aytek ile gerçekleştirdik. Dergimize olan kıymetli katkısı için kendisine teşekkür ederiz.

Bu buluşmamızın temasını “Başka Türlü” olarak belirledik ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nden de ilham alarak hayatta hep başka türlü var olma mücadelesi veren kadınlara selam ve teşekkür düşüncesiyle sayımızı oluşturduk. “Başka türlü” teması her birimizde nerelere dokunuyorsa, nasıl düşünce ve duygular açığa çıkarıyorsa, bizi neyin heyecanına kaptırıyor, ne ile bağ kurduruyorsa bunların üzerinde durmanın hepimize iyi geleceğini düşünüyorum.

Daha fazla barışla, keyifle ve sağlıkla yaşamak için başka türlü nasıl düşünebilir, neyi ortaya koyabiliriz? Olduğumuz hali de kutlayarak her defasında yeni bir hevesle yola çıkabilir miyiz? Belki de başka türlü olmayacağını düşündüğümüz, katı bir noktadan baktığımız konuları da yeniden değerlendirsek hayat nasıl güzelleşirdi?

Keyifli bir okuma yolculuğu dileğiyle.

Aralık Mag