3. Sayı “DENGE”
16172
page-template-default,page,page-id-16172,bridge-core-2.1.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Dergi açılmazsa, lütfen sayfayı yenileyin.


İNDİR

“DENGE”

Merhaba değerli Aralık Mag takipçileri,
Üçüncü buluşmamızı gerçekleştirdiğimiz bu sayımızı belgesel fotoğrafçılığın duayenlerinden Brezilyalı fotoğrafçı Sebastiao Salgado ile açıyoruz. Siyah beyaz fotoğraflarıyla öne çıkan Salgado’yu birlikte yeniden araştırıyoruz.
Röportaj bölümümüzde ise son dönem işleriyle öne çıkan fotoğraf sanatçısı Sevil Alkan’a yer verdik, bu keyifli röportaj için kendisine çok teşekkür ederiz.
Sizlerden gelen fotoğraflar kısmı büyümeye devam ediyor, seçmiş olduğumuz
“Denge” temasıyla ilgili oluşan fotoğraflar gerçekten heyecan verici kısımlarından biri.
Fotoğrafçılığın teknik taraflarına yer verdiğimiz kısımların yanında fotoğrafa bakış açımıza dokunan pek çok içerik de bu sayımızda yer almakta.
Gezi kısmında yer verdiğimiz Ani Örenyeri, bir kış seyahatimize veya belki de geleceğe ait fotoğraf planlarımıza dahil olmayı bekliyor.
2020’nin gündemleri hepimizi zorlamaya devam ederken, yaşanan İzmir depremiyle oluşan maddi manevi hasarlar, yaralar hepimizi derinden sarstı. Yaşanan gündemlere psikolojik ve duygusal sağlamlık göstermeye çalışıyor bir yandan da güzel ve umutlu olan şeylere olan odağımızı kaybetmemeye gayret gösteriyoruz. Kasım ayında kaybettiğimiz Magnum Photos üyesi Fas doğumlu Fransız fotoğrafçı Bruno Barbey’i ülkemizde gerçekleştirdiği yoğun fotoğraf çalışmaları ve açtığı sergisi ile birlikte görsel hafızalarımıza kazandırdığı hazineleri ile hatırlıyor olacağız.
2020’yi bu sayımızla uğurluyor olacağız, umuyoruz ki yaşamaya dair daha çok konuşabildiğimiz, üretebildiğimiz, keşfedebildiğimiz, sınırlarımızı aşabildiğimiz; fotoğrafı, sanatı, sinemayı ve bizi canlı hissettiren ne varsa daha fazla gündemimize alabileceğimiz, içimize döndüğümüz bu zamanlardan öğrendiklerimizle dışarı güvenle çıkabildiğimiz yeni bir yılı ve yeni bir sayıyı neşe ve sağlıkla kucaklarız.
“Umutsuzluğa alışmamaya devam”
Keyifli okumalar dileğiyle