Furkan Çakmak

Furkan ÇAKMAK

1999 yılında İzmir’de doğdu. 2017 yılında grafik tasarıma olan ilgisini keşfetti ve halen bu alanda gelişmeye devam ediyor. Abisinin kendisine devrettiği fotoğraf makinesi ile üniversite yıllarında fotoğrafa başladı. İlk eğitimlerini üniversitenin fotoğraf topluluğunda aldı. Bir süre bu topluluğun yönetim kurulunda görev aldı. Daha sonra çeşitli eğitimler ve atölyelere katılarak fotoğrafa olan bakış açısını sürekli geliştirmeye devam etti.

2020 yılında bir grup fotoğraf severin İlker Şimşekcan öncülüğünde bir araya gelerek oluşturduğu Aralık Mag. Fotoğraf Dergisi’nde Dijital Mutfak isimli köşeyi yazmaya başladı. Zaman zaman tasarımlarıyla derginin sosyal medya paylaşımlarına destekte bulundu.

2020 yılında İzmir’de meydana gelen deprem sonrasındaki süreçi belgelemek ve duygularını paylaşmak amacıyla 2021 yılında “Boşluk – The Emptiness” projesini çıkardı.

Hem ticari hem hobi olarak fotoğraf yolculuğuna devam ediyor. Halen Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı’nda öğrenimine devam etmektedir.