Geçmişin İzleri

FOTOĞRAF DETAYLARI
Fotoğrafçı: Aida Teimourlouie
Çekildiği Yer: Tabriz, İran 
Çekildiği Tarih: Aralık 2021
Edisyon: 21 Adet, Sanatçı İmzalı
Fotoğrafın Hikayesi: Aradan sadece iki yıl geçmişti. O sabah yağan kar, geçmişin her anını gözümde canlandırıyordu. Tekrar şehirde olmak ve her bir insanla karşılaşmak aramızdaki mesafeyi ve duyguyu sorgulamama sebep oluyordu. Aradığım tesadüfler ve izler vardı. Şehrin soğuk ve mutsuz halinden uzaklaşmayı isterken kendimizi o kafede bulduk. Bir an için uzaklaşmak hepimizi rahatlattı. Eski yılların samimiyeti, arkadaşlığımızın güçlü bağlarını bana hatırlatıyordu.

O gün hep beraber özgürlüğü hayal ettik. 

Konuştuk ve sustuk…

Bir günün daha sonuna gelmiştik ve sessizliğin bıraktığı derinlik, bir uçurumdan düşüş veya son bir veda gibiydi.

BASKI DETAYLARI
Boyut: 22×22 cm. 
Kağıt: Hahnemühle Matt Fibre 200 gr.
5cm Beyaz Paspartu

ÇERÇEVE FİYATA DAHİL DEĞİLDİR!

TESLİMAT SÜRESİ 15 İŞ GÜNÜDÜR

Aida Teimourlouie

Aida Teimourlouie İran, Tebriz’de Dünya’ya geldi. 2001 yılında resim eğitimi aldı, 2015 yılında ise fotoğraf eğitimine başladı. Bugün İstanbul’da yaşıyor ve Marmara Üniversitesi Fotoğraf bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor. Siyah-beyaz ve belgesel çalışmalar üreten bir fotoğrafçı. His ve kişisel deneyimlerinin bir dışa vurumu olan üretimleri ile arayışlarını, beklentilerini, sorgulamalarını, algısında yer edenleri aktarıyor.

Aida Teimourlouie was born in Tabriz, Iran. She studied painting in 2001 and started her photography education in 2015. She is Producing black-white and documentary projects. She is continuing for her master degree in photography, Fine Arts Institute of Marmara University. She is transmitting her explorations, expectations, questionings and memories to us through her expressive production of her feelings and personal experiences.