Hakkımızda
15846
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15846,bridge-core-2.1.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5,elementor-page elementor-page-15846

Anahtara İhtiyacınız Yok!
Kapımız Girmek İsteyenler İçin Hep Aralık.

Covid-19 günlerinde karantina zamanı sosyal medya üzerinden bir araya gelen fotoğraf sevdalısı kişilerin Mart 2020 tarihinde kurduğu Aralık Mag, üç ayda bir yayınlanan bir fotoğraf dergisidir. Dergi, pandemi sürecinde fotoğraf alanı kısıtlanmış fotoğraf sever bi ekip tarafindan, değişen koşullarda farklı deneyim ve üretim alanları oluşturarak tarihe bir iz bırakmak üzere yolculuğuna başlıyor.

Kollektif bir çabanın ürünü olan Aralık Mag, fotoğrafa dair haber, proje, röportaj ve yazılar içerir, tarihteki değerli fotoğrafçıların hayatına yakından bakar ve onların fotoğraflarını inceler.

Derginin tüm sayılarına kendi sitesinden ve issue üzerinden ulaşmak mümkün. Aralık Mag, takipçilerinin fotoğraflarına da yer vermesi ve tarafsız duruşu ile son dönemin dikkat çeken gönüllü işlerinden biri.

Aralık Mag dergisinin adı, ışık olmazsa fotoğraf da olmayacağı gerçekliğinden yola çıkarak bu ışığın sızabileceği ‘aralık’tan doğmuştur. Leonard Cohen’in de dediği gibi “Kusursuzluğu unutun! Her şeyde bir çatlak vardır. Işık içeri böyle girer”

Derginin çıkış mottosu: “Anahtara ihtiyacınız yok! Kapımız, girmek isteyenlere hep aralık”.