Hakkımızda
15846
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15846,bridge-core-2.1.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5,elementor-page elementor-page-15846

Anahtara İhtiyacınız Yok!
Kapımız Girmek İsteyenler İçin Hep Aralık.

Aralık Mag. Covid-19’un karantina günlerinde fotoğraf alanı kısıtlanan ve sosyal medya üzerinden bir araya gelen fotoğraf tutkunları tarafından 2020 yılının mart ayında kurulmuştur. Yayına üç aylık fotoğraf dergisi olarak başlamış olan Aralık Mag, zaman içinde blog sayfasıyla, Clubhouse sohbetleriyle, canlı yayınlarla ve yayınladığı podcastlerle farklı platformlarda yayılarak yelpazesini genişletmiştir.

Aralık Mag, fotoğrafa dair haber, proje, röportaj yazılarının yanı sıra akademik yazılar da içerir; tarihteki değerli fotoğrafçıların hayatına yakından bakar ve onların fotoğraflarını inceler. Samimiyeti temel alan yapısıyla, platformlarında takipçilerinin fotoğraflarına yer verip onlarla olan iletişimini asla koparmayan Aralık Mag, gönüllüleriyle ve destekçileriyle beraber gelişmektedir. 

Aralık Mag adı, ışığın yokluğunda fotoğrafın da var olamayacağı gerçekliğinden yola çıkılarak bu ışığın sızabileceği “aralık”tan doğmuştur. Kuruluşundan bu yana “Anahtara ihtiyacınız yok! Kapımız girmek isteyenler için hep aralık!” sloganından asla ödün vermeyen Aralık Mag, kolektif bir çabanın ürünü olarak fotoğrafa ve sanata ilgisi olan herkesi kucaklayan bir sanat topluluğudur.