Karantina #3

FOTOĞRAF DETAYLARI
Fotoğrafçı:
 Reyhan Mente
Çekildiği Yer: İstanbul
Çekildiği Tarih: 2021
Edisyon: 21 Adet, Sanatçı İmzalı
Fotoğrafın Hikayesi: “İnsanlar, izole etme gücüne sahip canlılar… 
Kendimizi, bütün kötülüklerden, hastalıklardan vb. durumlardan izole edip karantinaya alabiliriz. Peki ya kendimizi yine kendimizden, duygu ve hislerimizden de koruyabilir miyiz? 
İnsan akıl ve kalp, duygu ve düşünceler arasında sıkışmış bir varlıktan ibarettir. Bu sıkışma durumu insanları, içgüdüsel olarak kendilerini duygusal karantinaya almaya yöneltir.”

BASKI DETAYLARI
Boyut: 24,2×22 cm. 
Kağıt: Hahnemühle Matt Fibre 200 gr.

ÇERÇEVE FİYATA DAHİL DEĞİLDİR!

TESLİMAT SÜRESİ 15 İŞ GÜNÜDÜR

Reyhan Mente

Reyhan Mente

2000’de İstanbul’da doğdu. Lisede grafik tasarımı ve fotoğrafçılık okudu. 2019’da Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümüne başladı, eğitimi devam etmektedir ve alanında aktif olarak çalışmaktadır. 2020’de Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde, Ufuk Duygun’dan fotoğraf dersleri almaya başladı ve sanatsal yaratım sürecini fotoğraf disiplinine yöneltti. 2021-2022’de İFSAK’ta kurum içi çalışmalarda gönüllü olarak yer aldı. Çalışmaları Londra, Belçika ve Amsterdam’da sergilendi. Brezilya ve Oxford merkezli çevrimiçi fotoğraf dergilerine yaratım süreci hakkında röportajlar verdi. Kavramsal ve Deneysel Fotoğraf alanlarında üreten sanatçı, güncel çalışmalarına İFSAK’ta devam etmektedir.