5. Sayı “Penceremden”
43
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-43,bridge-core-2.1.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-20.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5
Aralık Mag Fotoğraf Dergisi

5. Sayı "Penceremden"

Date
Category
Dergi, Fotoğraf, Sanat
Tags
Andre Kertesz, Aralık Mag, Fıçıcı İsmail Amca, Fotoğraf Dergisi, Nurten Kurt, Penceremden, Rene Magritte, Röportaj, Sarpıncık Deniz Feneri
About This Project

Merhaba sevgili Aralık Mag takipçileri,

Dergimizin teması “penceremden” ile kapıları açıyoruz bu sayıda. Hem direkt hem metaforik anlamıyla.

Bu toplumca içinde olduğumuz kısıtlılık hali bazen daha önce görmeye alışkın olduklarımızı sakladı, bazen hiç görmediklerimizi bize gösterdi, bazı pencereler evrildi ve farklılaşmaya devam ediyor.

Macar asıllı ABD’li fotoğrafçı André Kertész, bu sayımımızın ilhamı, gölge ve ışıgın ustası bu bağımsız fotoğrafçıya sizlerle beraber odağımızı çeviriyoruz.

Röportaj bölümününde bize sunduğu değerli ilham ve bilgileriyle Nurten Kurt yer aldı. Bu güzel röportajla dergimize katkı olduğu için kendisine teşekkür ederiz.

Yine çok güzel fotoğraflar eşliğinde içerde gezinirken Fıçıcı İsmail amcanın hikayesine, Sarpıncık deniz fenerine çıktığımız bir yolculuğa, sürrealizm coşkusu Rene Magritte’ı tanımaya eşlik edeceğiz.

Umarız sevdiğiniz bir sayı olur.

Keyifli okumalar dileğiyle

OKU