Siret, Sûret, Sirayet

FOTOĞRAF DETAYLARI
Fotoğrafçı:
 Burcu Aydın
Çekildiği Yer: Yosemite Ulusal Parkı, CA,USA
Çekildiği Tarih: Kasım 2012
Edisyon: 21 Adet, Sanatçı İmzalı
Fotoğrafın Hikayesi: Herkesin yaşamdan kendine özgü beklentileri vardır. Ancak bu sadece herşeyi kendine odaklamak üzere programlanmış egosantrik insanoğluna mahsus bir durumdur. Zira, doğadaki canlıların mutlu olma beklentileri, kendine iyi gelme terapileri, kişisel gelişim kitapları, hayata dair türlü endişeleri yoktur. Fotoğraf hayatın tam içinden gelir. Zamanı yakalar, ışığı hapseder.. Hayatın karşı konulmaz geçişlerinde, tam da hayata temas ettiğimiz anlardır fotoğraflar. Anlatmaya ihtiyaç duymadan, bağlamsız, metinsiz, sözsüz; nasılsak öyle…

BASKI DETAYLARI
Boyut: 36×24 cm. 
Kağıt: Hahnemühle Matt Fibre 200 gr.

ÇERÇEVE FİYATA DAHİL DEĞİLDİR!

TESLİMAT SÜRESİ 15 İŞ GÜNÜDÜR

Burcu Aydın

1980 Ankara doğumlu. Fotoğrafçı, mühendis, okur-yazar vesaire…  Seyahatler ile fotoğrafı, fotoğraf ile kendini, kendi içinde yaşamı keşfetti.

2004-2017 yılları arasında  Kuala Lumpur-Malezya, Washington DC-Amerika, Houston-Texas ve Hartum-Sudan’da ikamet etti. Bu süre zarfında Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere Asya, Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi ziyaret etti; fotoğraf çekti, yazı ve seyahat fotoğrafları farklı mecralarda yayınlandı. Yurtdışında farklı üniversitelerden ve sanat kuruluşlarından eğitim aldı. Sivil toplum çrgütleri ve derneklerde görev yaptı. Sudan’da Griselda Eltayyip’ten sanat ve suluboya dersleri aldı. Texas Houston Üniversitesinde ve Hartum Afrika Üniversitesinde fotoğraf kulüpleri ile çalışmalar yaptı. Karma sergilere katıldı. 2018 yılında Ankara AFSAD’da eğitim vermeye ve çalışmalarına başladı. Atölyelere ve seminerlere katıldı. AFSAD bünyesine Engin Özendes-Fotoğraf Sanatında Küratörlük eğitimini tamamladı. Fotokolektif’te İsa Özdemir’le Kavramsal Portre Atölyesi’ni tamamladı, halen proje geliştirme grubu ile çalışmaları devam etmektedir. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesidir. Sanat ve fotoğraf çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir.

Resmi ve gayriresmî gelişmelere rağmen göğün altında hala güzel şeyler olduğuna inanıyor. Görünür olan her an hayatın en ilginç, en ince noktası.