SEVDİĞİMİZ YAZILAR  |  5. Sezon

Aralık Mag. podcast yayını, okumaktan keyif aldığı kitaplarda yer alan bölümleri sizler için seslendiriyor.

PAZAR YERİNDEKİ SİNEKLER ÜSTÜNE 
Friedrich Nietzsche

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Friedrich Nietzsche’nin, 1883-1885 yılları arasında kaleme aldığı Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabında yer alan “Pazar Yerindeki Sinekler Üstüne” pasajı ile devam ediyor.

EĞER FOTOĞRAFLAR OLMASAYDI
Merih Akoğul

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Merih Akoğul’un, 2005 yılında Karakutu Yayınları’ndan çıkan, İkizim Söyledi Ben Yazdım isimli kitabında yer alan “Eğer Fotoğraflar Olmasaydı” yazısı ile devam ediyor.

ÖDENMEMİŞ FATURA
Burçak Bingöl

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Sanatçı Burçak Bingöl’ün, 15. İstanbul Bienali (İyi Bir Komşu) kapsamında kaleme aldığı “Ödenmemiş Fatura” yazısı ile devam ediyor.

ANNECİĞİM
Betül Canpolat

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Betül Canpolat’ın, 2022 yılında Aralık Mag. Blog’ta yayımlanan yazısı ile devam ediyor.

Aralık Mag. Blog: https://aralikmag.com/annecigim/

NEDEN YAZIYORUM?
Paul Auster

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; 30 Nisan 2024 tarihinde aramızdan ayrılan değerli yazar Paul Auster’ın, 1993 yılında Can Yayınları’ndan çıkan, Kırmızı Defter isimli kitabında yer alan “Neden Yazıyorum?” yazısı ile devam ediyor.

SHENASNAMEH
Amak Mahmoodian

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Nazlı Yıldırım’ın, 2023 yılında Aralık Mag. Blog’ta yayımlanan yazısı ile devam ediyor.

 
FOTOĞRAFIN FARKI
Jale N. Erzen

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Jale N. Erzen’in, 2004 yılında Say Yayınları’ndan çıkan, Fotoğraf Notları isimli kitabında yer alan “Fotoğrafın Farkı ” yazısı ile devam ediyor.

YERÇEKİMLİ KARANFİL
Edip Cansever

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Edip Cansever’in, “Yerçekimli Karanfil” şiiri ile devam ediyor.

HAYALET OĞUZ
Tezer Özlü

Aralık Mag. Podcast serisinin 5. sezonu; Sezer ve Orhan Duru’nun hazırladığı “O Pera’daki Hayalet” kitabı içeriğinde yer alan Tezer Özlü’nün “Hayalet Oğuz” yazısı ile devam ediyor.

SAMİ GÜNER
Güler Ertan

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Güler Ertan’ın’in, 2004 yılında Fotoğraf Dergisi’nde yer alan yazısı ile devam ediyor.

MERHABA CANIM
Arkadaş Zekai Özger

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Arkadaş Zekai Özger’in, Türkiye devrimci ve entelektüel çevrelerinde de etkin olan heteronormativiteye karşı bir başkaldırı niteliği taşıyan “Merhaba Canım” şiiri ile devam ediyor.

PAUL STRAND
John Berger

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; John Berger’in, 1972 yılında yazdığı ve Metis Kitap’ın, O Ana Adanmış isimli (on dokuz John Berger yazısından oluşan) kitabında yer verdiği “Paul Strand” yazısı ile devam ediyor.

HAYATIN BİZE KAZANDIRDIĞI ENTELLEKTÜEL FOTOĞRAFÇI: OZAN SAĞDIÇ
Aykan Özener

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Aykan Özener’in, 2011 yılında FOTOĞRAFSIZ dergisinde yayımlanan “Hayat’ın Bize Kazandırdığı Entellektüel Fotoğrafçı” yazısı ile devam ediyor.

BİRAZ ŞAHİN, BİRAZ KAYGUN
Samih Rifat

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu; Samih Rifat’ın, Akla Kara Arası kitabının 2. bölümünde yer alan ve Şahin Kaygun ile anılarından oluşan “Biraz Şahin Biraz Kaygun…” yazı serisi ile devam ediyor.

GENÇ BİR FOTOĞRAFÇININ PORTRESİ: GÜLBİN ÖZDAMAR AKARÇAY
Laleper Aytek

Aralık Mag. Podcast serimizin 5. sezonu başlıyor.
Fotoğrafçı, sanatçı, öğretim görevlisi, küratör, eleştirmen Laleper Aytek’in Gülbin Özdamar Akarçay’a ithafen yazdığı ve Aralık Mag. Blog’ta yayımlanan yazısını kendi sesinden dinleyeceksiniz.

6. KARE  |  4. Sezon

6.Kare” isimli yeni podcast serimizde; fotoğraf üreten kişilere aynı, zor ve bir o kadar sıra dışı olduğunu düşündüğümüz 11 adet soru hazırladık ve kendilerinden cevaplamalarını istedik. Bakalım ne tür hikayeler bizi bekliyor.Bizleri tüm podcast platformlarından takip edip dinleyebilirsiniz:

FATİH AYOĞLU & İLKER ŞİMŞEKCAN  |  3. Sezon

Aralık Mag. podcast’i; fotoğraf hakkında teorik bilgileri en anlaşılmaz terimlerle açıklamaya çalıştığımız ve ne anlattığımızı bilmediğimiz bir programdan ziyade; fotoğraf başta olmak üzere, genel olarak sanatla ilgili aklımıza takılan her konu başlığını masaya yatırıp irdeleyerek bir cevap bulmaya çalıştığımız ve bunu samimi bir sohbet eşliğinde yaptığımız bir program. Fatih Ayoğlu ve İlker Şimşekcan sunumuyla…
Bizleri tüm podcast platformlarından takip edip dinleyebilirsiniz.