You are currently viewing Yük

Yük

Yine ben güçlü biriyim diyebilmek için bütün dünyanın yükünü sırtladın. Peki soruyorum bunların çoğu senin yükün mü? Yoksa kanıtlamak için yüklendiğin yükler mi? Hemen cevap veriyorum. Bir budala gibi her şeyi halledebileceğini düşünen ben, yine başkalarının yükünü paylaşmaya kalktım ve altında ezilmek üzereyim. Yolda bırakan biri değilim diye de taşıyamadığım yükü bacaklarım titreye titreye taşımaya çalışıyorum.

Artık ben taşıyamıyorum dediğinde de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biliyorsun. Peki taşımaya gerçekten devam edecek misin?

Ya taşımak için yolun kenarında bıraktığın kendi yüklerine ne olacak? Halledemediğin onca sorun dağ gibi birikmeye başladı. Paylaştığını sandığın yük de zamanla neredeyse hepsi sana bırakıldı. Sen ne zaman gelip alacalarını bekler hale geldin. Kendi hayatına düzgün bir şekilde devam bile edemiyorsun. Dimdik yürümeyi bırak yürüyemiyorsun bile.

Nerde o eski güçlü, “Her sorunumu halledebilecek haldeyim” diyen kişi… Başkalarının yükü yüzünden kendini bıraktın. Sevdiğin eylemleri elinin tersiyle ittin ve ne zaman geleceği belli olmayan yükün sahibini bekliyorsun. Sadece bekliyorsun. “Beklemekten başka çarem yok, güvendi bir kere bana” diyorsun ama sendelemeye başladın.

Kendinden, gerçeklerden kaçmaya çalışıyorsun. Kendine bu yükün hepsi bende değil ki diyerek, yalan söylüyorsun. Gerçekten değil mi? Ya da şöyle bir soru sorayım; yükün haddinden fazlası kimde?

Sen de biliyorsun ki, seni hayattan geri bırakan her şeyi bırakmanın vakti geldi. Yoksa düşeceksin. Kabullen artık bunu. Üzgünüm ama bu sefer güçlüyüm diyemeyeceksin.

Taşıyamadın. Taşımak için çok çabaladın ama olmadı. Artık sonuca odaklanmaktan ziyade sarf ettiğin çabayı gör. Bazen başarmak, çabalamaktan ötesi değildir. Her zaman sonuç istediğin gibi olmaz. Bu hayatta kaybetmek de gerekir. Ya da şöyle söyleyeyim, kendini kaybedeceğine hayatta kaybettim demeyi ögren.

Herkese merhaba, benim ve çoğu insanın kendine en çok zarar verdiği konulardan birisini yazmak istedim. Saatlerce bir şey yazmak isterken, yazdığım esnada dinlediğim şarkıları da ekledim. Sonuçta yazarken baya yardımcı oldular. Umarım beğenmişsinizdir. Kendinize çok iyi bakın ve sağlıcakla kalın.

Melek DOĞAN

@meellmd

İletişim: [email protected]